• ANTALYA ELAZIĞLILAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ
    • ANTALYA ELAZIGLILAR KULTUR VE YARDIMLASMA DERNEGI
    • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

Ziyaretçi Defteri


 İsim 
 Mail 
 Konu 
 Mesaj    
 
 
 
          

Yazılan mesajlar

Esat ESMERAY (14/06/2017 10:12)
Konu : İFTAR PROGRAMI
Mesaj : 13 Haziran 2017 Salı Günü Antalya Atatürk Parkı Keyf-i Alem''''de İFTAR programı Düzenlenmesinden Dolayı Yönetime ve Emeği Geçen Her Değere Şükranlarımı Sunuyorum. ELAZIĞ.23 ANADOLU MERHAMETİN ADI DAYANIŞMA,BAĞLILIK,SEVGİ,SAYGI,HOŞGÖRÜNÜN ADRESİ EL-AZİZ. ZENGİNLİĞİ TARİF ETMEK GEREKİRSE 23 İNSANI,İKLİMİ,KÜLTÜRÜ İLE HALK OYUNLARIYLA DÜNYADA 1 NUMARA ÇAYDA ÇIRA İLE ONUR,GURUR DUYDUĞUMUZ ÖRNEĞİ İLE GÖNÜLLERDE TAHT KURMUŞ EL-AZİZ''''den KONU EDİYORUZ.Duyguların hareketler aracılığıyla dışa vurumu olarak tanımlanıyor ve yaşanılan çevrenin kültürünü nesilden nesile aktarıyor.Anlatılmaz,yaşayan,oynayan bizleri anlar.Kültürel varlığın en önemli ögelerinden biri olan halk dansları,insanların bir uyum içinde hareket etmesi ve birbirleriyle dayanışmalarından güç alması anlamına''''da geliyor.Aynı zamanda yerel kültürün bir aynası olan halk oyunları birlik ve bütünlüğün en kuvvetli aracı sayılıyor diye düşünüyorum.AŞK ve SEVGİ ile oynadığın zaman anlatırsın duygunu,özlemini,sevdanı,hasretini.TEŞEKKÜRLER Bu güzel Gece İFTAR Programı için.KENDİNİZE AÇILAN KAPINIZ:23 EL-AZİZ.Toplumun ve şehrin kültürünü bireyler belirler.Bir toplum için''''de yaşam tarzı,eğitimi ve ürettikleri önemli unsurlardan biridir.Karşılık beklemeksizin gece gündüz ANTALYA ELAZIĞLILAR KÜLTÜR ve YARDIMLAŞMA DERNEĞİ''''nin ferdiyim.Yönetime Teşekkürlerimi Sunuyorum.Saygılarımla.
ESAT ESMERAY (26/04/2017 23:06)
Konu : Ramazan Kültürel Etkinlikleri.
Mesaj : Ramazan Senliklerinde Bu Yıl ELAZIĞ,GAZİANTEP,KAYSERİ,D:BAKIR Antalya Büyük Şehir Belediyesi Katkı ve Destekleri İle KÜLTÜREL çalışması yapılacaktır.Gönülden Teşekkürlerimi Sunuyorum Antalya Büyükşehir Beld.Kültür Dairesine.
Kültür,bir toplumu diğer toplumlardan farklı kılan,geçmişten beri değişerek devam eden,kendine özgü,sanatı,inançları,örf ve adetleri,anlayış ve davranışları ile onun kimliğini oluşturan yaşayış ve düşünüş tarzıdır.
Topluma bir kimlik kazandıran,dayanışma ve birlik duygusu verdiği toplumda düzenide sağlayan maddi ve manevi değerlerin bütünüdür.
Antalya Elazığlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği( Peynirli Ekmek Etkinlik Proğramı.EYLÜL) Ayı içinde nasip,kısmet olursa düzenlenecektir. Gönül Dolusu Teşekkürlerimi Sunuyorum.Dernek Yönetimine.
RAMAZAN ŞENLİKLERİNDE RENKLİ Görüntüler sergilenecektir.
Esat ESMERAY= Kültür ve medeniyetimizi her boyutuyla değerlendirdiğimiz,paylaştığımız düşünce,fikirlerimizi sizler ile paylaşıyoruz..
UNUTMAYINIZKİ.!!!! Milli kültürden uzaklaşmak bize göre NEHCÜ'L BELAĞA'dan,Hz.MEVLANA'dan,Moll Fenari,Sinan ve Taşköprülü'den uzaklaşmak demektir.
ELAZIĞ Aşkı,sevdası,özlemi,tutkusu anlatılmaz yaşanır.En içten sevgilerimle.
Mehtap (25/02/2017 19:44)
Konu : Peynirli ekmek
Mesaj : Merhabalar;antalyada yeniyim peynirli ekmek nerde yapılıyor nerde bulabilirim. Elazığlıyım hamileyim ve uzun zamandır yemiyorum yardımcı olursanız sevinirim
Suat Yalnız (24/11/2016 16:39)
Konu : İş talebi
Mesaj : BENDE ELAZIĞLIYIM BEDENSEL ENGELLİ EMEKLİYİM SOĞUKSU DA İKAMET ETMEKTEYİM ÇEVRENİZDE EVLERE İŞ VEREN TANIDIKLARINI VARSA BENİMLE İRTİBAT KURDURURSANIZ SEVİNİRİM 05384237905 (SİGARA SARMA TAKİP MONTAJI ŞEKER PAKETLEME VB)
SEBAHATTİN EMÜL (31/05/2016 14:38)
Konu : EĞLENCENİN DİBİNE VURULDU
Mesaj : EĞLENCENİN DİBİNE VURULDU
Elazığlılar; 29 MAYIS 2016 Günü, Düzlerçamı piknik alanında son günlerde gençlerin sıkça kullandığı bir tabir olan '''' Eğlencenin Dibine Vurdu''''. Nasıl vurulmasın ki. Abdullah ŞEKEROĞLU''nun bulunduğu ortam zaten başlı başına bir eğlence ve mizah...Adnan ÇİLESİZ''in doyumsuz HARPUT türküleri,Şölene katılan Elazığlı hemşerilerimiz ve başka illerden gelip, şölenimize konuk olan ELAZIĞ Gönüldaşlarımızın kulaklarının pasını sildi.
Daha önceden ismini dahi duymadığım; Cengiz YURTSEVER sergilediği sahne hakimiyeti ve adeta konuşturduğu KLARNETİ ve TOK SESİ ile şölene apayrı bir canlılık getirdi. Hem KLARNET çalıp,hem türkü söyleyen, böylesine bir yeteneği bulup, şölenimize konuk eden Dernek yönetimini gönülden kutluyorum.
Emrah GÜLLÜ; Akademik kariyerinin yanı sıra, Ulusal bir ses sanatçısı olma yolunda hızla ilerliyor. Şölene katılanların oynamaktan yorgun düştüğü bir vakit olan saat 16.00 dan sonra sahne almasına rağmen,piknikçilere adeta DOPİNG etkisi uygulayan müzik ziyafeti gençleri coşturdu.
PEYNİRLİ EKMEĞE gelince; Hemşehrilerimiz ve Elazığ gönüldaşlarımız böylesine dolu dolu geçen bir şölenin içerisinde ne yediklerini, ancak evlerine dönerken KEPEZ VARYANTINDA kilitlenen trafik yoğunluğunda hatırlamaya çalıştılar kanaatindeyim.
Bu şölenin organizasyonu için emeği geçen Dernek Yönetimi,Sanatçılarımız ve oyun alanını boş bırakmayan katılımcılarımıza teşekkürler...
Nurhan IŞIK (31/05/2016 01:54)
Konu : peynirli ekmek
Mesaj : Bir hemşehriniz olarak hazırlamış oldugunuz etkinliğine 3. kez gelme sırsatını buldum her şey çok ama çok güzeldi.sanatcı kardeşlerimiz bu sefer farklı tarzda secilmişti eskisi gibi sıkıcı olmadı.Hepsi bir birinden kalite işinin ciddiyetini bilenlerdendi.Hele hele A.şekeroğlu günün kalitesini kat kat artırmış oldu.Dernek başkanı Kürşat beyin bu gibi ortamlardaki konuşmalar için daha önceden hazırlıklı olmasında fayda var:)
(affınıza sıgınarak) bir dahaki peynirlinin daha şeker tadında olması dileklerimle saygılar sunarım.
Esat ESMERAY (12/04/2016 16:09)
Konu : PEYNİRLİ EKMEK
Mesaj : 29.Mayıs 2016 ANTALYA ELAZIĞLILAR KÜLTÜR ve YARDIMLAŞMA DERENĞİ PEYNİRLİ EKMEK GÜNÜNÜ SUNAR.
Esat ESMERAY=Kültür,bir toplumu diğer toplumlardan farklı kılan,geçmişten beri değişerek devam eden,kendine özgü,sanatı,inançları,örf ve adetleri,anlayış ve davranışları ile onun kimliğini oluşturan yaşayış ve düşünüş tarzıdır.
Topluma bir kimlik kazandıran,dayanışma ve birlik duygusu verdiği toplumda düzenide sağlayan maddi ve manevi değerlerin bütünüdür.
Sn.Enver DEMİRBAĞ Anma Gecesinde HARPUT tarihinin en eski ve en zengin kültürlerinden birini anlatmak,paylaşmak,canlandırmak adına ANTALYA ELAZIĞLILAR KÜLTÜR ve YARDIMLAŞMA DERNEĞİ bu tarihi süreç ANTALYA BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ (Kültür Dairesi) İle sunum içinde buluşmasına Destek,katkı sunan her kim varsa "ALLAH" Razı Olsun.
El-aziz-Harput farklı medeniyetle anlatılsın,tanıtılsın vu güzelliklere imza atmanızı bekliyoruz.
KÜLTÜR BİR MİLLETİN KİMLİĞİDİR.Biz asırlarca insanlık mirasına katkıda bulunan yüksek kültür ve medeniyet birikimine sahip bir milletiz.Her şeyden önce bunun farkında olmak ve bize ait olan değerlere sahip çıkmak,yaşatmak hepimizin asli görevidir.
Sorumluluğumuz en güzel şekilde anlatamak adına bekliyoruz saygılarımla.
Hıdır Eraslan (11/10/2015 03:42)
Konu : veb sayfanızı
Mesaj : veb sayfanızı cok basarılı buldum tebrik ediyorum
Nerde bir ses var ise orada bir Elazıglı var demektir
Basarılar dilerim
Hıdır Eraslan - Ankara
YUSUF DAŞ (27/09/2015 16:01)
Konu : BAYRAM
Mesaj : TÜM İSLAM ALEMİNİN VE TÜM KIYMETLİ HEMŞEHRİLERİMİZİN MÜBAREK BAYRAMLARINI EN İÇTEN DUYGULARLA KUTLAR SAĞLIK, HUZUR VE MUTLULUK DOLU YARINLAR OLMASINI TEMENNİ EDERİM.
Esat ESMERAY (07/07/2015 15:32)
Konu : HARPUT-ELAZIĞ ANLATILSIN.23
Mesaj : HARPUT-EL-AZİZ ANLATILSIN,TANITILSIN,SEVDİRİLSİNHER KİŞİ,BİREY,YAZAR,ŞAİR,RESSAM,SANAT,SANATÇI YAŞADIĞI TOPLUMUNU,MİLLETİNİ,ÜLKESİNİ ANLATMAK ADINA ÇALIŞMALAR YAPMAKTADIR.YAZAR,ÇİZER OLAMADIM GÖNÜLDEN,YÜREGİMDEN AKANI,GEÇENİ PAYLAŞIYORUM HARPUT'u ve EL-AZİZ'i ANLATMAK ADINA TARİF EDEMİYORUM AMA ELİMDEN GELDİĞİ KADAR AZ SÖZ İLE ANLATILMASINI SAĞLAMAK.
ELAZIĞ SPOR'a YENİ SEZONDA BAŞARILAR DİLİYORUM VERİLMESİ,SUNULMASI GEREKEN DESTEK,KATKI ŞEHRİMİZDEN BEKLİYORUZ İLİMİZİN GÜZEL TAKIMINA SAHİP OLMAK ADINA KAMPANYAMIZA DAVET EDİYORUZ.
Esat ESMERAY=İLK OLARAK YAPMAYA ÇALIŞTIĞIM KENDİ YÖREMİN,İLİMİN,GELENEKLERİNİ ve HAYATINI ANLATMAKTIR.
HARPUT'u ve EL-AZİZ'i GEZMEYEN,GÖRMEYEN'lere ANLATMAK,TANITMAK ADINA ANLATIYORUZ ANLATMAK BUYSA!!!!
HEDEFİMİZ DÜNYA'da VE TÜRKİYE'de FARKLI BİR ANLAM KAZANMAKTA OLAN ŞEHRİMİZİN TANITILMASI,ANLATILMASINA KATKI SUNMAKTA OLAN HER KESİME GÖNÜLDEN,YÜREKTEN TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM.
ANTALYA ELAZIĞLILAR KÜLTÜR ve YARDIMLAŞMA DERNEĞİ GEREKLİ ÇALIŞMALARI,ETKİNLİKLER İLE HEDEFLERİNİ HEMŞERİLERİMİZE ANLATMIŞTIR.
Esat ESMERAY (01/07/2015 10:44)
Konu : GÖK BAYRAK
Mesaj : GÖK BAYRAKĞIMIZA SAHİP OLMAK ADINA DAVET EDİYORUZ.
SAYFALARINIZDA GÖK BAYRAK OLMASI,YAZILANLARIN SAYFALARINIZDA PAYLAŞIMLAR İLE GÖNÜLDEN,YÜREKTEN YAPILACAK ...DUA...İLE YARDIM,DESTEK,KATKILARINIZI BEKLİYORUZ YAPILMASI ADINA SAYGILARIMLA.
İLAVE EDİLMESİ GEREKİYORSA YAZILAN YETERLİ DEĞİL İSE DUYGU,DÜŞÜNCE İLE KATKILARINIZI BEKLİYORUZ.
GÖK BAYRAK KIZIL ÇİN ZULMÜ ALTINDA DOĞU TÜRKİSTAN ESARET ALTINDA KARDEŞLERİMİZ YOK EDİLİYOR,EDİLMEYE DEVAM EDİYORLAR GÖRMEDİM,DUYMADIM,NE YAPABİLİRİM =PAYLAŞIMLAR ve DUA İLE YANIMIZDA OLUN YETERLİ.
ANTALYA ELAZIĞLILAR KÜLTÜR ve YARDIMLAŞMA DERNEĞİ OLARAK İNSANOĞLU NERDESİN NEDEN,NİÇİN SESSİZ KALIYORUZ OLMADI,BİZLERE YAKIŞMIYOR İNANCINA,KİMLİĞİNE BAĞLI YAŞADIKLARI İÇİN KIZIL ÇİN VE YAHUDİ,ERMENİ NİYETLERİ,GÖRÜŞLERİ BELLİ SESSİZ KALMALARINA ORTAK OLMAK İSTEMİYORUZ İSLAM DÜNYASINA SALDIRILARI KINIYORUZ.TÜRK-İSLAM DÜNYASI YENİ SALDIRILARA MARUZ KALACAKTIR SESSİZ KALMA !!!
HER TÜRLÜ İNSANLIK DIŞI UYGULAMAYI GÖRMEMEZLİKTEN ve DUYMAMAZLIKTAN GEÇMEYİN NAMAZ KILMAYI,ORUÇ TUTMAYI KUR'AN-I KERİM OKUMAYI YASAKLAYAN UYGUR TÜRKLERİN YANINDA,GÖNLÜNDE,YÜREGİNDE OLMAYA DAVET EDİYORUZ.
İSLAM -TÜRK DÜNYASINA SALDIRILARA DUR DEMEK ADINA ZULME KARŞI NİYE SESSİZSİN DİYE SORACAKLARDIR.!!!
ÇİN ZULMÜ MÜSLÜMAN TÜRKLERİN YAŞADIĞI DOĞU TÜRKİSTAN'da OLDUĞUMUZU TÜM DÜNYAYA ANLATMAK,GÖSTERMEK ZAMANI DİYE DÜŞÜNÜYORUM.KARDEŞLERİMİZİN GÖNLÜNDE,YÜREKLERİNDE OLMANIZ ADINA HATIRLATMA "ALLAH" RIZASI ADINA DUA-PAYLAŞIMLAR İLE SAYFALARINIZDA GÖK BAYRAK RESİMLERİ İLE SEYİRCİ KALMADIĞIMIZI GÖSTERELİM.
ÇİN DEVLETİ'ne GEREKLİ TEPKİYİ VERİLMESİ ADINA GÖK BAYRAKLAR İLE DOĞU TÜRKİSTAN YALNIZ OLMADIĞINI TÜRK-İSLAM DÜNYASI UYANMALI HAYDİ BİSMİLLAH,YA "ALLAH"
DOĞU TÜRKİSTAN ÇİN OLMAYACAKTIR"ALLAH'ın" İZNİYLE
İNSANCA YAŞAMA HAKKI VARDIR ZULÜM NEREDE VARSA BİZLER ORDAYIZ TÜRK-İSLAM DÜNYASINA ZULÜM HER GEÇEN GÜN ARTMAKTADIR DUR DEMEK ADINA BU ZULME SESSİZ KALINMAYACAKTIR.Saygılarımla
Esat ESMERAY (09/06/2015 15:29)
Konu : TEŞEKKÜRLER
Mesaj : Bartın Üniversinden kucak dolusu selam,sevgi,saygı vede TEŞEKKÜR'lerimi sunmak adına paylaşıyorum.
PEYNİRLİ EKMEK Şölenimizde gönülden,yürekten hemşerilerimizin,üyelerimizin,yönetimin,dostlarımızın,kardeşlerimizin birlik ve dayanışma etkinliğine gösterilen yakın ilgi,alakadan dolayı basınımıza KANAL:23 Tv yerel,ulusal basın mensuplarına göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.
Geleneksel halde yapılmakta olan birlik ve dayanışma (PEYNİRLİ EKMEK) günümüzün çok güzel geçtiğini izledik.
Mutlu oldum
Büyük bir ilgi gösterildi PEYNİRLİ EKMEK Günü coşkulu geçmesi mutlu etti bizleri.
BARTIN (BARED) Ailesi olarak Dernek yönetimine,duyarlı üyelerimize,hemşerilerimize TEŞEKKÜR'lerimizi sunuyoruz.
Murat ESMERAY= Elazığ'dan gelen ekibe,sanatçı dostlarımıza,büyüklerimize çalıp söyleyen,oynayan müzik ve oyun havaları eşliğinde BORDO-BEYAZ aşkıyla,hasretiyle,özlemiyle,tutkusuyla HARPUT-ELAZIĞ.23 anlatılmış,tanıtılmış birlik ve dayanışma günümüzde anlamlı olmasında emeği geçen herkesime TEŞEKKÜRLER.
ANTALYA SPOR'a SÜPER LİG'de BAŞARILAR DİLİYORUZ.
Ülkemizde kültür varlıkların korunması konusunu gönülden,yürekten tanıtma,anlatma,gösterme adına çalışmaların olmasını sağlamak bu anlayışın geniş kesimine yayılması,anlatılması,hatırlatılması noktasında GENÇLİK sizlerden hizmet bekliyor.İletişim teknolojilerin de olumlu etkileri sonucunda önemli katkı sunmasını bekliyoruz.PEYNİRLİ EKMEK.31 Mayıs 2015 resimler,video Sayfanızda paylaşılması dileklerimizle.
Topluma,hemşerilerinize yardımcı olmanız adına bir an önce izlemek,görmek,dileklerimizle PEYNİRLİ EKMEK.
Esat ESMERAY (02/06/2015 14:53)
Konu : Murat ESMERAY-TAKDİM
Mesaj : Yıl içerisinde kültür ve turizm alanında yürüttüğümüz faaliyetlerin,sunduğumuz hizmetlerin ve gerçekleştirdiğiniz PEYNİRLİ EKMEK Günü adına.BARTIN ÜNiversitenden gönülden,yürekten TEŞEKKÜRLER'imi sunuyorum.
Elazığ'lı olarak onur,gurur duymaktayım.Bartın Üniversitesi'nde THM Yarışmasında 1nci olmamdan dolayı ANTALYA ELAZIĞLILAR KÜLTÜR ve YARDIMLAŞMA DERNEĞİ Olarak Destek,katkı,paylaşımlarınız ile başarımı yansıtmanızdan dolayı insanların gönlünde gösterilen inci gibi yorumlarınız,yazılarınız için teşekkürler.
PEYNİRLİ EKMEK şöleninde çalışmalarınızın sonuçları ortada kültürel faaliyetlerimizin en güzelini sunmak,sergilemek adına ihtiyaça cevap anında verilmiştir.
PEYNİRLİ EKMEK Şöleninde önemli etkinlik ve hizmetleri ele almak gerekirse daha anlaşılır şekilde yansıtılması amacıyla yazıyorum üyelerimizin,hemşerilerimizin duygu,düşüncelerini yazmalarını bekliyorum.
Gerekli başlıklar oluşturulup faaliyetler metin,fotoğraf,tasarım,video sayfada paylaşılması ayrıca yeni fırsatlar oluşturacağınızı düşünüyoruz hedeflerinizde daha iyi,güzel yer vermenizi bekliyoruz.
Ulusal,uluslararası tanıtım yaptınız elinize,yüreğinize sağlık ayrı ayrı yönetime TEŞEKKÜR'lerimi sunmak istiyorum.ELAZIĞ'a sahip olma,anlatma,tanıtma sahip bir yönetim olma gayesiyle yürüttüğünüz çalışmalarınızdan dolayı TEŞEKKÜRLER.Bu çalışmalarınıza ışık olmak,tutmak adına sayfanızda yazıyorum hayırlı olsun bu güzel günü en güzel şekilde huzurlu,sağlıklı,mutlu bir şekilde emeği olan tüm yönetime gönülden,yürekten teşekkür ediyorum.
Ayrıca PEYNİRLİ EKMEK günü için yürettüğümüz tüm çalışmalarda yanımızda olan ve bizden desteğini esirgemeyen sponsorlarımıza teşekkürler.
Kültür,bir milleti millet yapan ve onun tüm değerlerini gelecek nesillere aktaran en önemli hazinedir.Değerlerin acımasızca tüketildiği günümüzde kültürümüzün korunup özüne uygun yaşatılması dahada önemli öyleyse !!
Gençlerimize sahip olmak gerek.
Murat ESMERAY= Başarılarınızın Devamını Diliyoruz.
Esat ESMERAY (22/05/2015 10:33)
Konu : Murat ESMERAY-DAVET PEYNİRLİ EKMEK
Mesaj : Kültürel Zenginliğin En Canlı Örneğini izlemeniz adına PEYNİRLİ EKMEK Gününde tüm hemşerilerimizi bekliyoruz.
Elazığ duyguların hareketleri aracılığıyla dışa vurumu olarak tanımlanıyor ve yaşanılan çevrenin kültürünü nesilden nesile aktarıyor.
Geleneksel yaşam biçimlerini,dini inanışları,doğa ve insanlarla olan ilişkileri kapsayan kültürel bir öge aynı zamanda.Düğün,nişan gibi özel günler(PEYNİRLİ EKMEK,NEVRUZ,HIDIRELLEZ) gibi bayramlar bizler için çok önemlidir.
Karşılama,asker uğurlama gibi olayların halk kültürünün birer parçası olduğunu anlatmak,göstermek adına davet ediyoruz.FARKLI BİR ŞEHİR ELAZIĞ
Kültürel varlığın en önemli ögelerinden biri olan halk dansları,insanların bir uyum içinde hareket etmesi ve birbirleriyle dayanışmalarından güç alması Antalya'da yaşayan tüm hemşerilerimizin bu konuda çalışmalarını bekliyoruz.PEYNİRLİ EKMEK Günü ile davetiyenin sayfalarında paylaşımlarını bekliyorum.
Elazığ'ın aynası olmak birlik beraberliğin parçası olmak adına davet ediyoruz.
BARTIN ÜNV.Hemşerimiz,Gençimiz,Kardeşimiz MURAT ESMERAY THM (Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen yarışmasında 1.nci olmuştur
Başarılarının devamını diliyoruz.
İnsanların birbirleriyle temas halinde kol,kola oynadığı HALAY Anadolu'nun en yaygın halk dansıdır.Antalya'da yaşayan hemşerilerimizin gönülden,yürekten kol,kola olması adına HALAY'a bekliyoruz.
BARTIN ÜNİV.Hemşerimiz Sn.Murat ESMERAY Başarılarınızın devamını diliyoruz..Peynirli Ekmek Gününde Çocuklarımızın Çocuk oyunları ile,uçurtma,ip atlama,aklına ne gelirse oyunları hatırlatmak,oynamak adına güzellikleri paylaşmaya davet ediyoruz.
Ağaç yaşken eğilir çocuklarımıza,gençlerimize anlatmak,tanıtmak adına çalışıyoruz.
Coğrafyla tarihin mükkemmel armonisi tanıtmak adına davet ediyoruz.
Antalya'da ELAZIĞ Damgası güç birliği oluşması adına destek,katkı bekliyoruz.
Sen,ben,onlar,bunlar kim memleket için çalışıyorsa "ALLAH" Razı olsun o muazzam akustiğe,destansı ve etkileyici HALAY anlatılmaz,yaşanır haydi öyleyse gönülden ,yürekten çalışmak adına bekliyoruz.
Esat ESMERAY (05/05/2015 17:01)
Konu : ELAZIĞ
Mesaj : Aşk ve sevgi uğruna çizip anlattığım sensin 23.ELAZIĞ yazmak adına gayret ediyorum yeterlimi seni anlatmak.??? Aşkı,sevdayı,tutkuyu anlatmak bir sanat eseri zaman zaman yazıyorum,karalıyorum duygu,düşünce,fikir paylaşıyorum daha iyi,güzel anlatacalar varsa neden,niçin duygu,düşüncelerini paylaşmıyorlar.Bir gün okumak temennisiyle.??? HARPUT-ELAZIĞ Önemini anlatmak,yazmak,paylaşmak adına ilk adımı kendimiz atmalıyız ?? Sizler millet ne der gibisinden.??? kendileri daha iyi fikir,düşünceleri,anlatımları varsa bizlere yol,yön olsunlar ilaveleriyle eksik yönlerimizi sevgimiz,sevdamız tutkunu olduğumuz şehrimizi birlikte anlatalım,tanıtalım,yazalım.Bir harf,söz,kelime,cümle anlatılsın.
Peynirli Ekmek Gününde buluşmak adına mevlaya amânet olunuz.
Katılımın beklenenden yüksek olduğunu ve ilklerin yaşanması adına güzel etkinlikler,yarışmalar ile çocuklarımızın eski oyunlar ile tanışması adına uçurtma vs yarışlar,etkinlikler ile ilklerin yaşanması adına.Saygılarımla
Esat ESMERAY (05/05/2015 16:26)
Konu : HARPUT-EL-AZİZ
Mesaj : Coğrafyayla tarihin mükemmel karışımı nersei diye soranlara.??? HARPUT.
Tabiatın yazıp çizdiği ve bizlere bahsettiği bir masaldır.HARPUT.!!!Anadolu'nun belkide en güzel,ilginç coğrafyasına sahip olan ender yerlerimizden biridir.HARPUT.
Gözle görmek her ne kadar imkansızsada KALE'nin yapımını halen devam ediyor olması günümüze kadar sürmesi SÜT KALE'si anlatılsın diye paylaşıyorum yerli,yabancı turistlere sunulması,anlatılması,tanıtılması gereken güzel şehirimiz yeterli anlatılıyormu,tanıtılıyormu.?? sizce.!! tercih büyüklerimizin.?? Turlar ile başlanılması dileklerimle HARPUT inanç özgürlüğü ile yaşamış ibadetlerine dokunulmamıştır.Bölgeden ayrıldıklarında Harput gönüllerinde,yüreklerinde anahtar olmuştur.Sayısız topluluk ve kültürün daha parlak ve güzel kıldığı,yaşatıldığı HARPUT anlatılsın,tanıtılsın gayesindeyiz.Bir bahçedir HARPUT gezintiye çıkmak adına paylaşıyorum.İlave edecekler varsa yazsınlar eksklilklerimi görmek adına her adımda başka fikir,düşünce varsa paylaşılması adına davet ediyorum.
Turkusun.
Esat ESMERAY (30/04/2015 16:13)
Konu : ANTALYA-ELAZIĞ.2
Mesaj : Hemşerilerimiz Peynirli Ekmek şölenine gelirken??? Çocuklar ile oyunlar oynanması adına yanlarında mevcut olan ne varsa top,ip,aşuk,mozik,bilye,sapan vs unuttuklarım varsa sizler ilave ederek yazın gelirken asla TEKNOLOJİYLE BÜTÜNLEŞEN ELEKTRONİK MALZEMELERİN GETİRİLMEMESİ.
Sadece bire bire kendi emeği,çabası olması adına gayemiz UNUTULANI bir araya getirmek şölenimizde uygulamak,oynamak,hatırlamak adına unutulmaya direnen oyunları hatırlarken buluyoruz kendimizi.Güzelik burada zaten lütfen ŞÖLEN Alanına gelirken toplumsal hayat içinde hala yaşatılan veya yaşatmaya çalışılan sosyo-kültürel hazineyi ifade etmek istiyorum.
Kültürel miras ögeleri,kuşaktan kuşağa çoğunlukla okul dışı eğitim vasıtasıyla geleneksel yollarla aktarılır tıpkı çocuk oyunları gibi UÇURTMA ŞENLİĞİ.İnsanımızın yaşayış şekillerinin toplumsal dinamiklerin en güzel ve aynı zamanda en keyifli çalışması olacaktır haydi öyleyse .
Esat ESMERAY/Saygılarımla.
ELAZIĞ SPOR'u seviyoruz.
Esat ESMERAY (30/04/2015 15:43)
Konu : ANTALYA-ELAZIĞ.1
Mesaj : Antalya'da PEYNİRLİ EKMEK GÜNÜ.!!!
Anadolu merhametin adı=Dayanışma,Bağlılık ve sevginin kimi zaman kederin ve acının,ama Anadolu'ya en çok zenginlik kavramı yakışıyor.İnsanı,iklimi,kültürü ve daha nicesiyle,halk dansları bu kültür zenginliğinin en canlı örneği belkide zira başka güneyde başka FİGÜRLERLE ifade ediliyor duygular,aşklar,özlemler,tutkular HARPUT-ELAZIĞ anlatılacak,tanıtılacak bu güzel günde gönülden,yürekten olmak adına davetlisiniz.Duyguların hareketler aracılığıyla dışa vurma.??? Birileri,kimileri bundan başka anlam,yol,iş çıkarmanın peşinde olmasınlar oynayabiliyorsan,yapabiliyorsan sahne ortada söz,kelime,cümle oyunlarıyla sahne almayın.KÜLTÜR ZENGİNLİĞİNİ anlatabiliyormusun??? öyleyse gösteren,uygulayanlara alkış ile destek,katkı ol.!!!
Geleneksel yaşam biçimlerini,dini inanışları,doğa ve insanlarla olan ilişkileri kapsayan KÜLTÜREL bir öge aynı zamanda.Düğün,nişan gibi özel günler Nevruz,Hıdırellez gibi bayramlar vs olayların bir parçası bilmeyenler öğrensin.HALK OYUNLAR'nı.Saygılarımla..
Esat ESMERAY (30/04/2015 15:26)
Konu : ANTALYA-ELAZIĞ
Mesaj : Nisan ayıyla birlikte doğada canlandı ,insanlar'da.Kışın ağırlığını iyice üzerimizden atıp baharın coşkusuna kaptırdık kendimizi.Sırasını bekleyen yazın uzaktan göz kırpmasına'da kayıtsız değiliz bu arada. Güneşin daveti tatil planları yaptırıyor hepimize. PEYNİRLİ EKMEK şölenimize davet ediyoruz tüm hemşerilerimizi.Kendimizi Harput-Elazığ aşkın,özlemin,hasretin,tutkunun kollarına bıraktığımızda ülkemizin güzelliklerini anlatmak,göstermek,paylaşmak adına sevdikleriniz,dostlarınız,komşularınız,aileler,kim varsa bu güzel günümüze davetlisiniz.İllerde düzenlenen çeşitli etkinliklerle Şehirler gündeme taşınıyor.
Antalya Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği bu hafta dolasıyla TÜRKİYE'de ses getirmesi adına geniş yer ayırmanız,vermeniz gerekiyor diye düşünüyorum.??? Gönülden,yürekten derneğimize destek,katkı verilmesi,sunulması BORDO-BEYAZ renklere bezenmiş hemşerilerimizin eşlik etmesini bekliyorum.Keyifli yolculuk,keyifli etkinlikler olmasını diliyorum.
ELAZIĞ SPOR'a DESTEK,KATKI VERİLMESİ GEREKİYOR.Saygılar
Esat ESMERAY (28/04/2015 09:45)
Konu : PEYNİRLİ EKMEK.1
Mesaj : Şehrin karmaşasından bunaldığımızda,kalabalıklar içinde kayboluyormuş hissine kapıldığımızda tutunacak bir dal,sığınacak bir limandır doğa.Yeşille,maviyle her buluşma huzura açılan kapıdır.Aynı zamanda çiçek kokuları sardıkça dört bir yanı,rüzgar savurdukça dertleri,tasaları yenilenir insan hem'de baştan ayağa
Antalya'mızda 31.Mayıs günü PEYNİRLİ EKMEK doğayla kucaklaşmak isteyenlere eşsiz seçenekler sunuyor.Elazığ kokusu,zenginliğimiz,kültürümüz çeşitliliğiyle önemli bir katkı,tanıtım,adına katkı sağlıyor.
Derneğimize üyeliklerin yapılması iletişim sağlıklı,verimli sağlanması adına dört duvar arasında sıkışma şölenimize kapı,komşularınızı,sevdiklerinizi,dostlarınızı davet ediniz.PEYNİRLİ EKMEK gününe elinizden geldiği kadarıyla destek,katkı olmanız dileklerimle.
Peynirli Ekmek lezzetini tanıtmak,anlatmak,paylaşmak gününde gönülden,yürekten olmak dileklerimle.Antalya'nın renkli bir konuğu var=ELAZIĞ= Konuklarımıza güzel bir şölen sunumu yapacaklardır.
Yönetime bir kez daha TEŞEKKÜR'lerimi sunmak istiyorum.23.
 1 
ANTALYA ELAZIĞLILAR
SPONSORLARIMIZ